İnternet Üzerinden Proje Yapma ve Yaptırma

Sending
User Rating 0 (0 votes)

Size bu yazımızda, internet üzerinden proje anlaşması yapılabilen bir siteden sözetmek istiyoruz. Bilgisayarda tasarım ve yazılım işi yapanlar veya iş yaptıracaklar için hazırlanmış olan bu site internet üzerinden proje satma, alma olanağı sunmaktadır. Daha doğrusu, belli bir proje işinin yürütülmesi için tam zamanlı ya da yarı zamanlı (part-time) eleman arayan işverenler/proje sahipleri, yine bir projeyi yürütebilecek yeterlilikte bilgiye sahip uzmanları bir araya getirmektedir.

Sözünü ettiğimiz site, www.uzmankirala.com

Site, fikir ve işleyiş anlamında alanında epeyce iyi. Yüzlerce proje sahibi ve yüzlerce uzman bu sitede bir araya gelerek, birbirlerine çözüm üretiyorlar. Proje sahipleri, projelerinin tanıtımını yaparak, projeyi yürütecek uzman arayışına başlıyorlar ve uzmanlardan gelen teklifleri değerlendirerek, aralarından uygun gördükleri uzmana işi teslim ediyorlar. İş bitiminde eğer proje sahibi onay verirse, uzman da anlaşılan ücreti alıyor.

Uzman Kirala Web Sitesi

Uzman Kirala Web Sitesi

Sistem bu anlamda basit bir mantıkla işliyor. Yapılmasını/yürütülmesini istediğiniz bir işiniz varsa, hemen siteye İşveren olarak kayıt oluyor ve projenizi ilan ediyorsunuz. Belli bir alanda uzmanlığınız varsa ve bu sitede yayınlanan projelerden bir veya bir kaçını üstlenmek istiyorsanız da, Uzman olarak kayıt oluyor ve yayınlanan projelere teklif vermeye başlıyorsunuz.

İlan edilen projeler, proje sahibinin istediği süre kadar teklife açık tutuluyor ve bu süre içerisinde uzmanlar, projenin bitirilme süresini ve bu proje karşılığında almak istedikleri ücreti içeren tekliflerini sunuyorlar. İlan süresi içerisinde veya bitiminden sonra, işveren, teklifini cazip bulduğu üyeye işi verdiğini onaylıyor ve uzman çalışmaya başlıyor. Bu onayla birlikte, uzmanın talep ettiği ücret de proje sahibinden alınıp, site yönetimince bloke ediliyor. Uzman, işi belirttiği sürede teslim etmekle yükümlü. Projeyi bitirip, teslim ettikten sonra, siteye bunu bildiriyor ve bu defa işverenin işin tamamlandığına dair onayı bekleniyor. İşveren de onay verince bloke edilen ücret, uzmanın hesabına aktarılıyor.

Özellikle bilgisayar tabanlı işler için, evinde bilgisayar başından çalışan kişilere, kayda değer bir kolaylık ve iş olanağı sunan site, uzmanlığından para kazanmak isteyenler için önereceğimiz bir adres olacak.

Evde yapılabilecek işlerden olan yazılım ve bilgisayarlı tasarım işi ile ilgilenenler, ek iş veya doğrudan geçim kaynağı olan bir iş için bu siteye uğramadan geçmemelidir. Tasarım ve yazılım işi arayanlar, bu sitede kolaylıkla tasarımcı arayanlarla, yazılımcı arayanlarla iletişime girip, onların projelerini alıp, bu yolla hemen para kazanmaya başlayabilirler. Sitede her bilgi düzeyindeki uzmana göre işler mevcut. Büyük küçük bütçeli, çok yönlü, basit, acil, uzun vadeli, proje başına veya belli bir alanda sürekli… Hangisi size uyarsa artık.

Yukarıda belirttiğimiz gibi, evinden, bilgisayar başında para kazanmak isteyen, ek iş arayan, internetten proje almak isteyen uzmanların, elindeki tamamlanması gereken projeye uzman arayanların, internetten proje satmak isteyenlerin kesinlikle uğraması gerektiğini düşündüğümüz siteye buradan ya da aşağıdaki logoyu tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Uzman Kirala

Uzman Kirala

Leave a Reply