70’lere Geri Dönüş: Babydoll Göz Makyajı

Sending
User Rating 0 (0 votes)

BabyDoll Göz MakyajıHer bayanın güzel olmaya karşı büyük bir ilgisi bulunmaktadır. Hatta çoğu kez makyaj yapmak günlük bir rutin olmaktan çıkıp bir tutku hatta bir hobi haline gelmektedir. Bayanlar bu nedenle makyaj trendlerini fazlasıyla yakından takip ederler. Yeni yıla girerken makyaj trendlerinden en popüleri babydoll göz makyajı nasıl yapılır? Sizlere adım adım anlatalım…

Babydoll Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Babydoll göz makyajının en belirgin özellikleri gözlerin ön plana çıkarılması ve çarpıcı gözlerle dikkat çekilmesidir. Adım adım bu makyaj aşağıdaki yönergelere göre yapıldığında sonuç mükemmel olmaktadır;

70'lerin Makyajı BabyDoll

  1. Gözlerin daha büyük görünmesi için eyeliner ve göz kalemini gözlerin iç ve dış kısımlarında ince, orta kısımlarda kalın olacak şekilde uygulayın.
  2. Babydoll göz makyajı türünde kirpiklerin ayrı ayrı görünmesi şart. Bu nedenle maskara uygularken ayrılmalarına dikkat ederek uygulanmalı, maskaranız ise hacim veren ürünlerden olmalıdır.
  3. Babydoll göz makyajı yaparken renkli far kullanılmamaktadır. Ancak siyah far ya da kalem kullanılarak gözlerin makyaj hilesiyle daha da belirginleştirilmesi sağlanabilmektedir.

Leave a Reply

Sending