Erkekleri Bakışlarınızla Etkileyebileceğiniz Göz Makyajı Tüyoları…

Sending
User Rating 0 (0 votes)

Yüzümüzün en dikkat çekici noktası hiç şüphesiz gözlerimizdir.Seksi,anlamlı bakışlara sahip olmak için yapacağınız makyaj hiç kuşkusuz çok önemli. Yapacağınız makyajın teninizin rengine uygun nitelikte makyaj olması için yanında aşağıda vereceğimiz tüyolar işinize yarayacaktır:

Açık tenli ve sarışınsanız, şanslısınız çünkü hemen her renk far kullanabilirsiniz,çok şanslısınız.Karamel, kahve, gri ve krem rengi özellikle yakışacaktır.Önce açık bir rengi (yumuşak bir gri, kemik yada kahverengimsi bir pembe) kirpiklerin dibinden göz kapağının bitimine kadar sürün.Göz kapağının üstüne ise kahverengi, bronz gibi daha koyu renkler kullanın. En koyu tonu da derinlik katması için göz kapağının bitiş çizgisine nazik şekilde çok da koyu yapmadan sürün.

Esmerler rahatlıkla koyu tonlu renkleri kullanabilirler. Koyu renk farı kirpiklerin dibine kadar, yanlara dogru hafif uzatarak sürün.

Kızıl saçlı hanımlar ise gri, karamel, lila veya siyah gibi renkleri kullanabilirler. Bu renklerle sarışın kişilerinkine benzer makyaj yapabilirsiniz ancak göz ile burun arasındaki bölgeye fazla koyu renkler sürmekten kaçının.

Göz kalemlerini yada eyeliner’i hem üste hem alta ya da sadece üste sürebilirsiniz ama mutlaka sürdükten sonra yumuşatmanız gerekir.Bunu ıslak pamukla,makyaj temizleyici ıslak mendiller ile pamuklu çubuk ya da bazı göz kalemlerinin arkalarında bulunan silgi yardımıyla da yapabilirsiniz.

Gözlerinizde açık renkli farlar kullandıysanız veya günlük kullanacağınız hafif,belli belirsiz ama bir o kadar etkileyici görünen bir makyaj istiyorsanız; göz kalemini mümkün olduğunca ince sürmelisiniz, ayrıca kahverengi göz kalemini kullanmanız durumunda daha doğal görünmenizi sağlamış olabilirsiniz.

Kirpiklerinize rimel sürerken de bazı şeylere dikkat etmeniz gerekir. Kuruyan bir rimel ile (3 aydan sonra kurumaya başlar) istenilen etkiyi göremezsiniz. Rimel sürmeden önce kirpikleriniz tarakla yada kirpik kıvırıcısıyla düzelterek, karışmalarını ya da birbirlerine yapışmalarını engelleyebilirsiniz.

Leave a Reply

Sending