Evden Para Kazanmak | Ek gelir

Sending
User Rating 0 (0 votes)

Ülkemizde işsizlik kadar, ekonomik gereksinim hacmi de artmakta. İşgücü kalitesinin yükselmesiyle birlikte, eğitimli işsiz sayısındaki çoğalma da bazı politik görüşlerce normal sayılabilir. Ancak varolan işsizlik istatistikleri gerçeği yansıtmadığı gibi, verimli bir işgücü planlamasından yoksun olmak da eğitimli işsizlik oranının artışındaki gerçek nedendir.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi, gereksinim hacminin artması, daha fazla para ihtiyacı demektir. Her gün binlerce insan yeni ekonomik kaynaklar peşinde koşmakta. Bu koşuşturmada en çok trafiği ise bir süredir internet ortamı almış gözüküyor. Özellikle ev hanımları ve ek iş arayanlar tarafından evde iş olanakları sorgulanıp durmaktadır. Kimisi dar bütçesine azıcık bir katkı için, kimisi de daha lüks bir yaşama kavuşma hayaliyle evden kazanç kapılarını zorlayıp durmaktadır. Tabi bu tablo, hayal simsarlarının da iştahını kabartmış durumdadır. Onlar da internet aramalarına koşut olarak kendi hayal tuzaklarını geliştirmiştir. İnternette şöyle basit bir araştırmada bile evden yüksek kazançlar vaat eden bir sürü site göreceksiniz.

Zaman zaman bu sitede evde kazanç olanaklarına yer vermeye çalışıyoruz. Ama şuna dikkat edilmesi gerekiyor, kim ne vaatte bulunursa bulunsun, emek harcamadan kazanç elde etmeniz mümkün değil. Bir de şunu asla aklınızdan çıkarmamanız gerekir, abartılı rakamlar kesinlikle soru işareti oluşturmalı!

Araştırmalarımız sırasında en çok rastladığımız durum, sırf site trafiğini arttırmak veya google reklamları edinmek için yazılmış evde iş olanakları sayfaları. İçeriği bomboş ya da yazı başlığıyla ilgisiz, yanıltıcı bilgilerle dolu sayfalar. Hemen hepsi birbirinin tekrarı… Ve daha da kötüsü, özellikle ev hanımları bu boş sayfalarda değinilmiş bazı olanaklardan yararlanmak için sayfaya yaptıkları yorumlarda telefon numaralarını, yaşadıkları şehirlerle beraber vermişler. Lütfen dikkat diyoruz. Yorumlar aracılılğı ile size ulaşılmasını istiyorsanız bile, sadece bu işin takibi için aldığınız bir mail adresini vermenizi öneriyoruz.

Evde çalışarak para kazanmak elbette mümkün ve etrafınıza baktığınızda bile bunun pek çok örneğini göreceksiniz. Eskiden ev hanımları örgü, dantel, dikiş vb. el işleri ile bunu zaten yapıyorlardı. Şimdi bu iş fırsatını internete de taşıdılar ve internet üzerinden, özellikle facebook aracılığı ile kendilerini tanıtıp, sipariş alıyorlar. Bunun dışında evlere fason iş veren firmalar da var. Yine bu firmalar ilişkin ulaştığımız bilgilere sitemizde yer vereceğiz. KOSGEB ve İŞKUR aracılığı ile yapılan projelerde de evde iş olanakları olabiliyor. Ek olarak bazı çağrı merkezi sistemlerindeki elemanların evlerinde çalıştıklarını, evlerde yemek pişirilip, işyerlerine ve günlere dağıtım yapılabildiğini, bazı iş danışmanlıklarının yürütülebildiğini söyleyebiliriz.

Özel olarak internet üzerinden yürütülen işlere baktığımızda ise yaratıcılığa bağlı iş olanakları açısından neredeyse sınırı olmayan bir mecradasınız diyebiliriz. Araştırmalarımızda çok uç iş fikirlerine de rastladık. Ama en çok rastlanılan ve güvenliği görece yüksek olan site üzerinde reklam yayınlamak ve satış ortaklığı diyebiliriz.

Bu sayfamızda, sitemizde yayınlayacağımız evde kazanç olanakları yazılarına linkler vereceğiz.

Leave a Reply